Dům dětí a mládeže

Kulturní dům opět ovládli andělé a čerti

/ Roman Žák

Nové Město na Moravě – Již tradiční Andělský jarmark, který pořádá Dům dětí a mládeže, proběhl v neděli 26. listopadu v Novém Městě na Moravě. A jak …

Kulturní dům opět ovládli andělé a čerti

Nové Město na Moravě – Již tradiční Andělský jarmark, který pořádá Dům dětí a mládeže, proběhl v neděli 26. listopadu v Novém Městě na Moravě. A jak je již zvykem, i letos se nesl v duchu hesla „udělej si sám“.

„Jedná se již o tradiční akci. Naším hlavním cílem je samozřejmě potěšit návštěvníky a zejména děti. Ovšem také se snažíme navodit atmosféru již přicházejících Vánoc,“ uvedla ředitelka DDM Alena Sobotková.

Jako každoročně zde návštěvníci našli dílny tradiční, ale i úplné novinky. „Samozřejmě zachováváme oblíbené dílny, jako je třeba dílna perlová nebo baňková. Každý rok se ale i v těchto dílnách snažíme o obměny. Do baňkové dílny postupně přidáváme nové tvary baněk a v dílnách perlových tvoříme pokaždé jiné ozdoby. Letos to byl sněhulák, hvězdička a motýl,“ doplnila ředitelka DDM.

I přes to, že každý ročník přiláká někoho nového, Andělský jarmark si již našel i své stále návštěvníky. Proto již zavedené dílny letos nově doplnila dílna modelářská s výrobou betlémů, dílna betonová, kde si mohli účastníci nazdobit vlastní svícen a dílna skleněná, která nabídla výrobu vlastního anděla. Mezi dalšími tvořivými koutky nechybělo ani vyrábění z přírodních materiálů nebo ze dřeva.

Pro pobavení účastníků celé akce byl připraven i doprovodný program. Zájemci opět využili fotokoutek, kde si mohli všichni užít focení v kostýmech a na chvíli se proměnit v čerta nebo anděla. Paměť a znalosti o vánočních tradicích bylo možné procvičit při Andělském kvízu. Celé akci dokreslovalo atmosféru i hudební vystoupení živé kapely a samozřejmě nemohla chybět ani Andělská kavárna s punčem a drobným občerstvením s vánoční tématikou.

Alena Dolníčková

Děkujeme panu Kvíčalovi za fotodokumentaci akce.

Dům dětí a mládeže Nové Město na Moravě, příspěvková organizace

566 598 780
Tyršova 1001
592 31 Nové Město na Moravě
  • DS: f5skjuu
  • IČ: 70927880
  • Bankovní účet: 107-1659870287/0100