Dům dětí a mládeže

Novoměstský rodák

/ Roman Žák

Dne 23. května pořádal Dům dětí a mládeže kulturně-historickou soutěž Novoměstský rodák. Soutěž byla určena pro žáky 6. tříd a pro studenty Gymnázia. Všichni účastníci …

Novoměstský rodák

Dne 23. května pořádal Dům dětí a mládeže kulturně-historickou soutěž Novoměstský rodák. Soutěž byla určena pro žáky 6. tříd a pro studenty Gymnázia.
Všichni účastníci a pořadatelé se sešli na osmou hodinu ranní na nádvoří Horácké galerie. Po vysvětlení základních informací dostaly jednotlivé třídy své průvodce a mohly se rozejít na jednotlivá stanoviště. Každé stanoviště bylo trošku jiné, ale přesto měla něco společného. A to je Nové Město na Moravě, jeho historie, současnost a blízké okolí.

V Horáckém muzeu mohli soutěžící vzít přímo do rukou nejrůznější historické předměty a prozkoumat jejich pravý účel. Měli také možnost si prohlédnout aktuální výstavu a Vírský mlejnek. V Horácké galerii, kterou si mohli projít od sklepení až do podkroví, se účastníci hravou formou seznámili s umělci z Novoměstska. Další stanoviště bylo vně a okolo kostela Sv. Kunhuty, nejstarší budova ukázala všem svou vnitřní i vnější krásu. Ukryté otázky v Arboretu prověřily znalosti soutěžících z historie a současnosti. Soutěžící také poznávali
historické i současné fotografie.

Moc děkujeme všem průvodcům z řad žáků 9. třídy (9. C), I. ZŠ. Veliké poděkování patří Horácké galerii, Horáckému muzeu a Katolické farnosti nejen za půjčení prostor, ale také všem zaměstnancům za přípravu a aktivní účast v rámci pořadatelství.

Děkujeme také samotným soutěžícím za dobrou týmovou práci a projevené znalosti a jejich pedagogickému doprovodu za účast v soutěži.
Také děkujeme panu Kvíčalovi za fotodokumentaci.

PRVNÍ MÍSTO V SOUTĚŽI OBSADILO GYMNÁZIUM (PRIMA).

Dům dětí a mládeže Nové Město na Moravě, příspěvková organizace

566 598 780
Tyršova 1001
592 31 Nové Město na Moravě
  • DS: f5skjuu
  • IČ: 70927880
  • Bankovní účet: 107-1659870287/0100