Dům dětí a mládeže

Všeobecný příměstský tábor – ohlédnutí

/ Roman Žák

Pojďte se s námi v našem miniseriálu ohlédnout za táborovou letní pohodou. Tři pobytové a pět příměstských táborů přepsalo většinu letošních prázdninových dnů v DDM …

Všeobecný příměstský tábor – ohlédnutí

Pojďte se s námi v našem miniseriálu ohlédnout za táborovou letní pohodou. Tři pobytové a pět příměstských táborů přepsalo většinu letošních prázdninových dnů v DDM na táborové. Nemalou měrou k tomu přispěli i samotní účastníci, jejichž počet se letos vyšplhal ke dvěma stovkám.

Díl čtvrtý: VŠEOBECNÝ PŘÍMĚSTSKÝ

Tento rok byl tábor inspirován příběhy J. K. Rowlingové o kouzelníku Harrym Potterovi a jeho světě. Děti se přenesly do Školy čar a kouzel v Bradavicích, kam bylo zapsáno 15 nových žáků ve věkovém rozmezí od 7 do 13 let.

Hned v  pondělí došlo k rozdělení dětí do tří kolejí (Nebelvír, Zmijozel a Havraspár) Moudrým kloboukem. Celý týden probíhalo bodování kolejí za jednotlivé hry a aktivity. Kromě toho mohli bodování kolejí, podobně jako v knize, ovlivnit i jednotlivci. Na konci týdne vyhrála kolej, která měla nejvíce bodů. Samozřejmě nepostradatelnou součástí kouzelníka je hůlka, proto si ji děti vyrobily, aby s ní mohly hrát kouzelnické souboje.

V úterý jsme navštívily Strašidelné podzemí v novoměstském muzeu a hrály hru Testrály. Ve středu jsme šly na procházku ke Třem křížům, kde jsme hrály další hry na body. Ve čtvrtek se děti snažily přechytračit Hermionu v hádankách a logických úkolech a luštily zapeklitou šifru. V pátek probíhala hodina lektvarů, kdy došlo k ukázce různých pokusů. Poté jsme soutěžily o největšího znalce kouzelnického světa Harryho Pottera.

Na konci byla vyhlášena celotýdenní soutěž. Body z celotýdenní soutěže byly převedeny na kouzelnické peníze galeony, které mohly děti utratit v Prasinkách za sladkosti či věci do školy. Po celý týden děti zažily spoustu zábavy a zahrály si velké množství her. My doufáme, že si tábor děti užily a budou na něj dlouho vzpomínat.

Archiv táborových ohlédnutí:

 

Dům dětí a mládeže Nové Město na Moravě, příspěvková organizace

566 598 780
Tyršova 1001
592 31 Nové Město na Moravě
  • DS: f5skjuu
  • IČ: 70927880