Dům dětí a mládeže

Airsoftový tábor – ohlédnutí

/ Roman Žák

Po kratší odmlce opět pokračujeme s naším táborovým speciálem… Pojďte se s námi v našem miniseriálu ohlédnout za táborovou letní pohodou. Tři pobytové a pět …

Airsoftový tábor – ohlédnutí

Po kratší odmlce opět pokračujeme s naším táborovým speciálem…

Pojďte se s námi v našem miniseriálu ohlédnout za táborovou letní pohodou. Tři pobytové a pět příměstských táborů přepsalo většinu letošních prázdninových dnů v DDM na táborové. Nemalou měrou k tomu přispěli i samotní účastníci, jejichž počet se letos vyšplhal ke dvěma stovkám.

Díl pátý: AIRSOFTOVÝ

Pět dnů plných programu, 27 dětí, 3 vedoucí, dvě kuchařky, jedna zdravotnice – to je základní výčet tábora.  Předlohou pro program se stal kultovní seriál Bratrstvo neohrožených, který je situován do prostředí II. sv. války mezi americké paragány.

První den byl ve znamení airsoftového školení a také jsme se učili základní i rozšířená pravidla bezpečnosti. Přijel za námi také voják z povolání Pepa, který názorně ukázal, jak přežít v přírodě. Po rozdělení do jednotlivých čet jsme se vydali do blízkých lesů, kde již probíhaly vlastní airsoftové hry a různá taktická cvičení.

Další dny nám bohužel hodně pršelo, turnaj v NERFU a další aktivity, které jsme operativně zařadili do programu pomohly tuto nepříjemnou situace vylepšit.

Před každou velkou aktivitou – misí – čekal na účastníky tábora briefing přes projektor, proto bylo třeba projít školením topografie, aby byl každý schopen se orientovat v herním prostoru.

I přes nepřízeň počasí se nám podařilo velké airsoftové mise zdárně překonat. Účastníci – vyškolení paragáni – nejprve seskočili do nepřátelského území a za pomoci geniálního strategického myšlení, rychlosti a odhodlanosti se jim podařilo zneškodnit velká německá děla, která ostřelovala pláže v Normandii při vylodění spojenců.

Na další misi jsme se přesunuli do městečka Carentan, kde probíhaly tuhé boje proti německým jednotkám. Ale to již na nás čekal les okolo Bastogne, bohužel průzkum nezjistil početné nepřátelské jednotky, které nás překvapily a obklíčily. Jenom díky obětavosti se nám podařilo prorazit a mohli jsme postupovat vstříc našemu finálnímu cíli, který se skrýval v Rakousku a jmenoval se Orlí hnízdo.

Archiv táborových ohlédnutí:

 

Dům dětí a mládeže Nové Město na Moravě, příspěvková organizace

566 598 780
Tyršova 1001
592 31 Nové Město na Moravě
  • DS: f5skjuu
  • IČ: 70927880